You are currently viewing Fotowoltaika jako alternatywa dla wzrastających cen energii w biznesie

Fotowoltaika dla firm – poznaj sprawdzony sposób na oszczędności w firmowym budżecie oraz wzmocnienie pozytywnego wizerunku w oczach klientów.

Fotowoltaika dla biznesu to sposób na obniżenie kosztów stałych przedsiębiorstwa. Powód jest prosty – tańsza energia elektryczna przekłada się na oszczędności w firmowym budżecie. Opłaty za prąd to jeden z najwyższych kosztów stałych w każdym przedsiębiorstwie. Fotowoltaika w firmie pozwoli na uniezależnienie się od podwyżek cen prądu.

Fotowoltaika dla firm – metoda na oszczędzanie

Od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obwiązuje opłata mocowa, która podnosi ceny energii elektrycznej. Wzrost kosztów uderza w firmy – bez względu na to, czy ich lokalizacja to Bielsko-Biała, Katowice, Bytom, Zabrze, Gliwice, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Żywiec, Żory, Skoczów, Cieszyn, Wadowice, Andrychów, Jastrzębie-Zdrój, Oświęcim, czy Chrzanów. Dlaczego? Bo jest ona naliczana na podstawie zużycia. A to w przedsiębiorstwach jest zdecydowanie wyższe niż w gospodarstwach domowych.

W 2022 roku opłata mocowa została ustalona na 0,1026 zł netto za każdą kWh pobraną w godzinach między 7 a 22 w dni robocze. Oznacza to, że firmy zużywające w tych godzinach przykładowo 50 MWh, muszą liczyć się z rachunkiem wyższym o 5130 złotych. W przedsiębiorstwach zużywających ponad 100 MWh wzrost ten jest jeszcze większy – wynosi aż 10260 złotych!
Inwestując w instalacje fotowoltaiczne dla biznesu, możesz zyskać uniezależnienie się od rosnących cen prądu. Pozwoli to poczynić znaczne oszczędności w Twoim firmowym budżecie.

Fotowoltaika – jak zacząć oszczędzać w firmie?

Firmy fotowoltaiczne oferują swoje usługi nie tylko indywidualnym gospodarstwom domowym, ale również firmom. Wysokość oszczędności w przedsiębiorstwach uzależniona jest m.in. od zapotrzebowania na energię elektryczną oraz wielkości instalacji. Jako profesjonalna firma fotowoltaiczna pomożemy dobrać optymalne rozwiązanie.

Ponadto instalacje fotowoltaiczne dla biznesu to ekologia. Klienci doceniają przedsiębiorstwa, które troszczą się o środowisko naturalne. Inwestycje w to, co ekologiczne są więc podwójnie opłacalne. Nie tylko zmniejszają wysokość rachunków za energię elektryczną, ale również sprawiają, że dana marka jest lepiej postrzegana przez klientów.

Fotowoltaika dla firm – podobnie jak w przypadku gospodarstw domowych – możliwe jest uzyskanie dofinansowania. Dzięki temu inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna i szybko się zwraca.