You are currently viewing Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Fotowoltaika to przyszłość przystępnej cenowo energii elektrycznej. Zwraca na siebie szczególną uwagę w erze drożejącego prądu. Dzisiaj odpowiadamy na jedno z najważniejszych pytań związanych z tą tematyką. Jest to: ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Od czego zależy koszt montażu paneli fotowoltaicznych?

Musimy pamiętać o tym, że każdy dom jest inny. Zróżnicowane są i koszty montażu paneli fotowoltaicznych. Zależą one od konkretnych czynników. Poniżej pokrótce omówimy najważniejsze aspekty.

  •       Moc paneli to podstawowy czynnik. Cena za montaż 1 kW maleje ze wzrostem mocy całego systemu.
  •       Rodzaj dachu – z największymi kosztami mamy do czynienia na dachach o skomplikowanym kształcie. Nie bez znaczenia jest także typ pokrycia. Najdroższe instalacje są na dachach pokrytych dachówką.
  •       Dostępność rozdzielni prądu zmiennego – im mniej pracy przy dotarciu do niej, tym koszt niższy.
  •       Długość udzielanej gwarancji – także ma znaczenie. Zasada jest taka, że im dłuższy okres gwarancji, tym całość inwestycji kosztuje więcej.

Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Jak możemy zauważyć, cena za montaż paneli fotowoltaicznych zależy od wielu różnych czynników. Średnio szacuje się, że panele fotowoltaiczne to koszt ok. 700-1000 złotych za 1 kW. Należy liczyć się z wydatkiem ok. 15-30 tys. złotych dla domu jednorodzinnego.

Ok. 50% ogółu wydatków na cenę instalacji fotowoltaicznej stanowią moduł

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.