You are currently viewing Ile kosztuje fotowoltaika?

Fotowoltaika daje możliwość korzystania z czystego prądu. Jednocześnie dbamy o ekologię, klimat i oszczędzamy na rachunkach za energię elektryczną. Warto więc skorzystać z tych szans, jakie daje nam energia słoneczna. Zanim jednak zainwestujesz, dowiedz się, ile kosztuje fotowoltaika.

Do instalacji paneli słonecznych należy podejść na zasadzie inwestycji, która się zwróci. Jasne, musisz zapłacić za sprzęt i robociznę. Jednakże Twoje rachunki za prąd znacznie się zmniejszą. I przy okazji zadbasz o planetę. Chyba warto, prawda?

Ile kosztuje fotowoltaika dla domów?

Cena za montaż paneli fotowoltaicznych zależy od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę:
– rodzaj dachu, na którym będzie instalowana fotowoltaika,
– liczbę paneli, które planuje się zakupić,
– moc paneli.
Cena zależy też od tego, w jakim rejonie Polski się mieszka. Wiele też zależy od wybranych dodatków oraz jakości materiałów. To, ile kosztuje fotowoltaika dla domów, może być pojęciem względnym. Dlatego najlepiej umówić się na wycenę z konkretną firmą. Pomogą Ci w tym fachowcy działający w Twojej okolicy.

Dotacje i programy — ile kosztuje fotowoltaika w 2023?

Ten koszt można jednak znacznie obniżyć. Wszystko to dzięki programom, które dofinansowują montaż paneli słonecznych. Wciąż działają dotację w ramach programu Czyste PowietrzeMój Prąd czy Stop Smog. Instalację fotowoltaiczną można też odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Co więcej, w niektórych miastach i gminach samorządy oferują też szereg innych ułatwień.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.