You are currently viewing Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 – co warto wiedzieć?

Fotowoltaika to alternatywne pozyskiwanie energii elektrycznej. Pozwala uniezależnić się od rosnących cen prądu. Na wykonanie instalacji można otrzymać wsparcie.

 

na co dokładnie można dostać pieniądze z dofinansowania do fotowoltaiki 2022?

 

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 – o czym warto pamiętać?

 

Dofinansowanie fotowoltaiki pozwala zdobyć dodatkowe środki na inwestycję. W bieżącym roku resort klimatu i środowiska przeznaczył na ten cel 350 mln złotych.

 

Program Mój Prąd kierowany jest do prosumentów rozliczających się w systemie net-biling. Pieniądze można pozyskać zarówno na nowe instalacje, jak i rozbudowę już istniejących. W tym drugim przypadku montaż nie mógł być później niż 1 lutego 2020 roku.

 

Dla nowych prosumentów wsparcie do instalacji fotowoltaicznej wynosi do 4000 złotych. W przypadku magazynów ciepła jest to 5000 złotych. Dopłata do magazynu energii elektrycznej to 7500 złotych. Instalacja systemów HEMS/EMS to dodatkowe 3000 złotych wsparcia. Maksymalnie można otrzymać 20500 złotych.

 

Fotowoltaika dla dotychczasowych prosumentów może być dofinansowana. Wsparcie udzielane jest również osobom, które skorzystały już z innych programów. Rozwiązanie to ma zastosowanie w przypadku rozbudowy systemu o nowe elementy. Mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 2000 złotych na instalację fotowoltaiczną. Dla pozostałych elementów kwota dofinansowania pozostaje taka sama.

 

Zadaniem programu Mój Prąd jest upowszechnienie indywidualnego magazynowania energii.

 

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.