You are currently viewing Instrukcja montażu paneli fotowoltaicznych – co warto wiedzieć?

Czy wiesz, że instrukcja montażu paneli fotowoltaicznych to wskazówki, których należy przestrzegać? Nieprawidłowa instalacja fotowoltaiki może negatywnie wpływać na jej działanie. Ponadto osobną kwestią jest bezpieczeństwo. Złe podłączenie może generować ryzyko spięcia. Producenci paneli zwracają uwagę na montaż. To często od niego zależy uwzględnienie m.in. reklamacji. Czy warto samodzielnie montować instalację fotowoltaiczną?

Instrukcja montażu paneli fotowoltaicznych – to skomplikowane

Fotowoltaika to popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Niektórzy chcą zaoszczędzić, samodzielnie montując panele na dachu. Tak naprawdę jednak instalacja wymaga specjalistycznej wiedzy.
Montaż musi uwzględniać m.in.:

  • warunki pogodowe (temperatura, wilgotność powietrza, wiatr),
  • lokalizację paneli fotowoltaicznych,
  • kąty nachylenia modułów,
  • sposób montażu (za pomocą śrub, zacisków),
  • instalację elektryczną,
  • uziemienie.

Jest wiele spraw, które należy dopilnować. Osoby bez wiedzy w tej tematyce mogą popełnić wiele błędów podczas montażu.

Samodzielny montaż paneli fotowoltaicznych nie zawsze się opłaca

Do modułów fotowoltaicznych dołączona jest instrukcja. Zawiera ona zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Jak można zauważyć, samodzielny montaż fotowoltaiki nie należy do najłatwiejszych.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Profesjonalna firma to gwarancja bezpieczeństwa. Klient zyskuje pewność, że wszystko zostało poprawnie wykonane. Ponadto producenci paneli fotowoltaicznych wymagają fachowej instalacji. W przeciwnym razie mogą nie uwzględnić m.in. reklamacji.
Instalacja paneli wymaga odpowiednich umiejętności. Dlatego fotowoltaika powinna być wykonana przez wykwalifikowanych monterów.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.