You are currently viewing Składanie wniosku o dofinansowanie fotowoltaiki – co warto wiedzieć?

Wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki można złożyć online – bez wychodzenia z domu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ formularz można wysłać o każdej porze dnia i nocy. Podpowiadamy, jak złożyć wniosek o dofinansowanie fotowoltaika.

Fotowoltaika – skąd dofinansowanie?

Dofinansowanie można otrzymać w ramach programu „Mój Prąd”. Gdzie składa się wniosek o dofinansowanie fotowoltaika? Można to zrobić online bezpośrednio na stronie mojprad.gov.pl/zloz-wniosek. Formularz jest intuicyjny i przeprowadza użytkownika krok po kroku przez całą procedurę.

Osoby, które zostały poproszone o uzupełnienie dokumentów, mogą je dosłać drogą elektroniczną. Takie wiadomości należy kierować na adres: wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl. Pod tym adresem można również zapytać o stan złożonego wniosku. Na przykład, na jakim jest etapie rozpatrywania.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie – fotowoltaika i „Czyste Powietrze”

Wniosek o dofinansowanie w ramach „Czyste Powietrze” można złożyć na dwa sposoby. Tradycyjnie w urzędzie oraz przez Internet. W przypadku wizyty stacjonarnej konieczne jest pobranie formularza ze strony właściwego WFOŚiGW. Niezbędne jest jednak podanie aktualnego adresu e-mail. Posłuży on do założenia konta na Portalu Beneficjenta.  

Aby złożyć wniosek online, konieczny jest profil zaufany. Jego założenie jest proste. Warto go mieć, ponieważ daje on możliwość dopełnienia wielu innych formalności przez Internet.

Przed złożeniem wniosku warto również zapoznać się z treściami na inny temat. Mowa tu o „fotowoltaika – ile dofinansowania można otrzymać?”.