You are currently viewing Dofinansowanie fotowoltaiki w 2021 roku – co warto wiedzieć?

W 2021 roku osoby planujące założyć instalację fotowoltaiczną mogą starać się o pomoc finansową. Skorzystać z niej będzie mogło ok. 178 tys. gospodarstw domowych. Dofinansowanie fotowoltaika 2021 – co warto wiedzieć?

Dofinansowania fotowoltaika 2021 – ile można uzyskać oraz jakie są terminy?

W 2021 roku dofinansowanie fotowoltaiki w ramach programu „Mój Prąd” wynosi 3 tys. złotych. W ubiegłym roku było to 5 tys. złotych. Pomoc ta nie może przekroczyć 50 proc. kosztów całej instalacji. Program ma pomóc ok. 178 tys. gospodarstw domowych.

Nabór wniosków ruszył 1 lipca 2021 roku. Obejmuje wydatki, które zostały poniesione po 1 lutego 2020 roku. Wnioski można składać do 22 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania budżetu.

Dla kogo dofinansowanie fotowoltaiki 2021?

Dofinansowanie fotowoltaiki obejmuje wykonanie instalacji. Ze środków nie można kupić magazynów energii oraz ładowarek samochodów elektrycznych.

Wsparcie przeznaczone jest dla osób, które wykonują instalację PV. Instalację o mocy od 2 kW do 10 kW. Instalacja musi być wykonana na już istniejących budynkach mieszkalnych.

Dofinansowanie nie obejmuje możliwości rozbudowy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Uzyskane środki można przeznaczyć na elementy instalacji oraz montaż. Mowa tu m.in. o zakupie paneli, okablowania oraz robociźnie. Instalowane urządzenia muszą być montowane jako nowe.