You are currently viewing Fotowoltaika – ile kW?

W dobie zanieczyszczonego środowiska i szalejących cen energii fotowoltaika to dobre rozwiązanie. Stawiamy na ekologię i dajemy sobie szansę zaoszczędzić pieniądze. Dobrze dobrana moc paneli pozwoli pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną i zredukować wysokość rachunków. Musisz jednak wiedzieć, jaką moc ma mieć fotowoltaika. Ile kW powinna posiadać taka instalacja?

Odpowiedź, jak zawsze zależy od wielu czynników. Musisz jednak zadecydować, czy panele słoneczne będą dla Ciebie głównym źródłem energii elektrycznej. Kluczowe jest też, jakie masz zapotrzebowanie na prąd. Inaczej będzie to wyglądać w nowym domu, a inaczej w starszym budynku.

Fotowoltaika — ile kW powinna mieć i od czego zależy jej moc?

Dobierając moc paneli słonecznych, musisz wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Powinieneś ocenić swoje roczne zużycie prądu. Istotne też jest, jest gdzie mieszkasz. Dużo zależy również od tego, jaki rodzaj paneli wybrałeś. Ważne jest też, ile, ich będzie i gdzie będą zamontowane. Zużycie energii ocenisz, zapoznając się z rachunkami za prąd z całego roku. Specjaliści wychodzą z założenia, że na zużyte 1000 kWh potrzebna jest 1,2 kW mocy instalacji fotowoltaicznej.

Nie wiesz, ile kW powinna mieć fotowoltaika? Poradź się eksperta

Nie musisz jednak sam wykonywać obliczeń. Zwłaszcza, że tak jak wspomnieliśmy, roczne zużycie prądu to tylko jeden z czynników. Specjalistyczne firmy zajmujące się montażem fotowoltaiki pomogą zadecydować, jaką moc powinny mieć panele. Sprawdzą realną możliwość montażu, określą kąt nachylenia. Dzięki temu precyzyjnie przygotują wyliczenia. Dowiedz się, jaką moc powinna mieć fotowoltaika, Ile kW musisz wyprodukować, by pokryć zapotrzebowanie.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.