You are currently viewing Jakie dotacje do fotowoltaiki 2022 można uzyskać?

Fotowoltaika to możliwość ekologicznego korzystania z prądu. To alternatywa w pełni bezpieczna dla środowiska. Pozwala też wytwarzać energię zupełnie za darmo. Można więc nie tylko zadbać o czystość powietrza, ale i sporo zaoszczędzić. W dodatku podpowiadamy, jakie dotacje do fotowoltaiki 2022 można uzyskać.

Samorządy i władze centralne coraz mocniej stawiają na ekologię. Odchodzi się od tradycyjnych źródeł energii. Osoby, które chcą zainwestować w nowoczesne alternatywny mogą liczyć na wsparcie finansowe.

Czyste Powietrze — na jakie dotacje fotowoltaiki 2022 można liczyć w tym programie?

W ramach tego programu można uzyskać od 5 000 do 9 000 zł. Dotyczy to osób, które wymieniły stary piec, tzw. kopciuch i zainwestowały w fotowoltaikę. Pokryje ono zakup i montaż tego systemu energii. Dotyczy to jednak tylko osób, które takich zmian dokonały przed 1 kwietnia 2022.

Dotację na fotowoltaikę 2022 można dostać jeszcze szybciej. Wystarczy zawnioskować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wówczas otrzyma się przedpłatę 50% kwoty w ramach programu Czyste Powietrze Plus.

Mój Prąd 4.0 – na jakie dotacje fotowoltaiki 2022 można liczyć w tym programie?

Z tego dofinansowania mogą skorzystać osoby, które zdecydują się na montaż fotowoltaiki. Jej moc musi wynieść 2-10 kW. Wysokość wsparcia jest zależna od tego, ile produktów się kupiło. Maksymalnie może to być nawet 20 500 zł.

Stop Smog i ulga termomodernizacyjna. Na jakie dotacje fotowoltaiki 2022 można liczyć w tym programie?

Z programu Stop Smog mogą skorzystać tylko te osoby, które mieszkają w gminach objętych uchwałą antysmogową. Otrzymają wtedy do 70% zwrotu kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiki. Będzie to nie więcej niż 53 000 zł.

Od kilku lat od podatku można odliczyć też poniesione koszty na termomodernizację domu. Podciągnąć to można również na instalację fotowoltaiki. Nie może to być jednak kwota wyższa niż 53 000 zł.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub za pomocą formularza na stronie.